СРОЧНО ДАЮ 30 БАЛЛОВ У воді розчинили 19,5 г суміші натрій сульфіду і натрій хлориду. До

одержаного роз-чину долили достатню кількість розчину купрум(І) сульфату й одержали осад масою9,6г. Обчисліть масову частку натрій хлориду у суміші.(Рус.) В воде растворили 19,5 г смеси натрий сульфида и хлорида натрия. К полученному раствору долили достаточное количество раствора меди (2) сульфата и получили осадок массой 9,6 г. Вычислите массовую долю хлорида натрия в смеси.​

Ответы на вопрос

Отвечает Михайлова Люба.

Ответ: 60%

Дано:

m(cум.) = 19,5 г

m(CuS) = 9,6 г

Знайти:

ω(NaCl) - ?

Объяснение:

M(Na₂S) = 23*2+32 = 78 г/моль

M(NaCl) = 23+35.5 = 58,5 г/моль

M(CuS) = 64+32 = 96 г/моль

Знаходимо кількість речовини купрум(ІІ) сульфіду

n(CuS) = m/M = 9,6 г/96 г/моль = 0,1 моль

Складаємо РХР: СuSO₄ + Na₂S = CuS↓ + Na₂SO₄ (1)

СuSO₄ + NaCl ≠ (2)

З РХР1 бачимо, що n(Na₂S) = n(CuS)

n(Na₂S) = 0,1 моль

Знаходимо масу натрій сульфіду:

m(Na₂S) = n*M = 0,1 моль*78 г/моль = 7.8 г

Знаходимо масу натрій хлориду у суміші:

m(NaCl) = m(cум.) - m(Na₂S) = 19,5 г - 7,8 г = 11,7 г

Знаходимо масову частку натрій хлориду у суміші:

ω(NaCl) = m(NaCl)/m(cум.) = 11.7г/19,5 г = 0,6 або 60%

Відповідь: 60%