1. Обчисліть масу сульфур (ІV) оксиду кількістю речовини 0,15 моль. 2. Визначте, яку кількість

речовини становить нітратна кислота масою 18,9 г.3. Визначте число молекул і атомів, що містяться у фторі кількістю речовини 1,9 моль.4.Обчисліть масу вуглекислого газу об’ємом 5,6 л (н.у.).5. Який об’єм за н.у. займе кисень кількістю речовини 0,45 моль?Можно не всё решать главное что бы пару хотя бы было правильно​

Ответы на вопрос

Отвечает Скопик Христина.

Ответ:

1. n =  0,15 моль SO 2;  m = n * M,  

m = n * M = 0, 15 моль  * (32 + 2* 16) г/ моль  = 9, 6 г

2. нітратна кислота  М (HNO3) = Мr = 1 + 14 + 16*3 =  63 г/ моль

n =  18, 9 г /    63 г/ моль = 0, 3 моль  

3.  n=  N/N_A    

 N = n  * N /  N_A    N = 1, 9 моль * 6, 02 * 10 (в степени 23) =

                                     = 11, 44 * 10 (в степени 23)  -  

Объяснение:    

де m = маса у г;  n -  к-ть речовини у молях,

M – молярна маса, г/ моль, при цьому М = Мr (відносн.молекул. маса речовини, що розраховується за формулою речовини)

N  - загальна к=ть частинок  в 1 моль

N  (  A _ниж.індекс) -   число Авагадро, стала величина  * 6, 02 * 10 (в степени_ 23  )  1/моль