Визначте об'єм кисню, який потрібен для спалювання 116г бутану ​


Ответы на вопрос

Отвечает Вишнёва Мария.

Відповідь:

291,2 л

Пояснення:

Реакція спалювання бутану:

2С₄Н₁₀ + 13О₂ ⇒ 8СО₂ + 10Н₂О

1) n(С₄Н₁₀) = m ÷ M = 116 г ÷ (12 × 4 + 10) г/моль = 116 г ÷ 58 г/моль = 2 моль

2) n(С₄Н₁₀) : n(O₂) = 2 : 13

n(O₂) = 13 × n(С₄Н₁₀) ÷ 2

n(O₂) = 13 × 2 моль ÷ 2

n(O₂) = 13 моль

3) V(O₂) = n(O₂) × Vm = 13 моль × 22,4 л/моль = 291,2 л