(15балів!!!!!)При взаємодії етанолу з хлороводневою кислотою утворився хлороетан масою 48, 3г.

Знайдіть масу етанолу, що прореагував.

Ответы на вопрос

Отвечает Книжников Костя.

Ответ:

СН3-СН2-ОН + HCl= CH3-CH2-Cl+H2O

Объяснение:

n (CH3-CH2-Cl)= 48,3/64.5 = 0.75 моль

За рівнянням кількість речовини СН3-СН2-ОН і CH3-CH2-Cl однакова а отже

m (СН3-СН2-ОН) = 0.75* 46=34.5 г