Газоподібна сполука Нітрогену з Гідрогеном містить 12,5% (мас.) Гідрогену. Густина сполуки за

воднем дорівнює 16. Знайти молекулярну формулу сполуки.​

Ответы на вопрос

Отвечает Летов Август.

Ответ:

дано

W(C)=85.71%=0.8571

W(H)=14.29% = 0.1429

D(Н2)=42

-------------------------------

CxHy-?

M(H2) = 2 g/mol

M(CxHy)=D(H2)*M(H2)=42*2g/mol=84 g/mol

m(CxHy) = n(CxHy) * M(CxHy) = 1 mol*84 g/mol = 84 g

m(C) = m(CxHy) * W(C) / 100% = 84 * 85.71% / 100% = 72 g

m(H) = m(CxHy) * W(H) / 100% = 84 * 14.29% / 100% = 12 g

n(C) = m(C) / M(C) , M(C) = 12 g/mol

n(C) = 72 / 12 = 6 mol

n(H) = m(H) / M(H) , M(H) = 1 g/mol

n(H) = 12 / 1 = 12 mol

n(C) : n(H) = 6 :12

C6H12

ответ C6H12

Объяснение: