При дії надлишку металічного натрію на 13,8 г суміші еталону та одноосновної насиченої карбонової

кислоти виділилось 36,6 л газу (н. у.), а при дії на таку ж за складом і масою суміш насиченим розчином натрій гідрогенкарбонату виділилось 1,12 л газу (н. у.). Визначте склад кислоти та у відповіді назвіть її (одне слово), (IUPAC).

Ответы на вопрос

Отвечает Бумеров Никита.

2Na+2C2H5OH=2C2H5ONa+H2

2Na+2CnH2n+1COOH=2CnH2n+1COONa+H2

n1(H2)=n(CnH2n+1COOH)/2=0.025 моль

n(H2)=3.36/22.4=0.15 моль

n2(H2)=0.15-0.025=0.125 моль

n(C2H5OH)=2n(H2)=0.25 моль

m(C2H5OH)=11.5 г

m(CnH2n+1COOH)=13.8-11.5=2.3 г

NaHCO3+C2H5OH= не идет

NaHCO3+CnH2n+1COOH=CnH2n+1COONa+H2O+CO2

V(CO2)=1.12л; n(CO2)=0.05 моль; n(CnH2n+1COOH)=n(CO2=0.05 моль

m(CnH2n+1COOH)/M(CnH2n+1COOH)=V(CO2)/Vm

2.3/M=1.12/22.4

M=46 ( г/моль)

M(CnH2n+1COOH)=46 г/моль

12n+2n+1+12+32+1=46

n=0 Следовательно

Формула кислоты HCOOH

Мне понравилось, досчитаю =)

mсмеси=13,8 г

m(HCOOH)=2.3г

m(C2H5OH)=11.5г

w(HCOOH)=2.3/13.8=0.1667=16.67%

w(C2H5OH)=100-16.67=83.33%