ПОМОГИТЕ ПЖ, 100 БАЛЛОВ СТАВЛЮ При дії надлишку металічного натрію на 13,8 г суміші еталону та

одноосновної насиченої карбонової кислоти виділилось 36,6 л газу (н. у.), а при дії на таку ж за складом і масою суміш насиченим розчином натрій гідрогенкарбонату виділилось 1,12 л газу (н. у.). Визначте склад кислоти та у відповіді назвіть її (одне слово), (IUPAC).

Ответы на вопрос

Отвечает Мирная Катенька.

Ответ:

R-COOH + NaHCO3 = CO2 + H2O + R-COONa

n(CO2)=1.12/22.4=0.05 моль

n(R-COOH)=n(CO2)=0.05 моль

2R-COOH + 2Na = 2R-COONa + H2

n(H2)=n(R-COOH)/2=0.025 моль

2C2H5OH + 2Na = 2С2H5ONa + H2

n(H2)=(3.36/22.4)-0.025=0,125 моль

n(H2)=2n(C2H5OH)=0,25 моль

m(C2H5OH)=0,25*46=11,5 грамм

m(R-COOH)=13.8-11.5=2.3 грамма

M(R-COOH)=2.3/0.05=46 г/моль

Кислота метановая - HCOOH

M(C2H5OH)=46 г/моль - молярная масса этанола.