Узагальнення знань з теми «Кисень» 1. Допишіть рівняння реакцій: а) Li + O 2 → б) Si + O 2 → в)

Ba + O 2 → г) Аl + O 2 → д) С 2 Н 4 + O 2 → е) С 5 Н 12 + O 2 → 2. Перетворіть схеми на хімічні рівняння: а) Аl + H 2 SO 4 → Al 2 (SO 4 ) 3 + H 2 б) LiOH + SO 2 → Li 2 SO 3 + H 2 O в) Ca 3 P 2 + H 2 O → Ca(OH) 2 + PH 3 г) Na 2 O 2 + CO 2 → Na 2 CO 3 + O 2 д) АlBr 3 + Cl 2 → AlCl 3 + Br 2 е) Ca(OH) 2 + HNO 3 → Ca(NO 3 ) 2 + H 2 O За ето 20 балов

Ответы на вопрос

Отвечает Цехмистренко Валерия.

Ответ:

Объяснение:

1) 4Li + O2 = 2Li2O

Si + O2 = SiO2

2Ba + O2 = 2BaO

4Al + 3O2 = 2Al2O3

C2H4 + 3O2 = 2CO2 + 2H2O

C5H12 + 8O2 = 5CO2 + 6H2O

2) 2Al + 3H2SO4 = Al2(SO4)3 + 3H2↑

2LiOH + SO2 = Li2SO3 + H2O

Ca3P2 + 6H2O = 3Ca(OH)2 + 2PH3

2Na2O2 + 2CO2 = 2Na2CO3 + O2↑

2AlBr3 + 3Cl2 =2 AlCl3 + 3Br2

Ca(OH)2 + 2HNO3 = Ca(NO3)2 + 2H2O