Визначте молекулярну формулу насиченого вуглеводню відносна густина парів якого за воднем 71​


Ответы на вопрос

Отвечает Пилипинець Маринка.

Відповідь:

Дано:

D_{H2} (алкан)=71

Розв'язання:

1 дія)

D = M(алкану)/М(Н2)

М(алкану)=D*M(Н2)

М(алкану)=71*2=142г

2 дія)

Знаючи масу алкану, можна методом підставляння дізнатися молекулярну формулу алкану. АБО(так буде правильніше) можна використати загальну формулу алканів: СnH2n+2=142

                               12n+2n+2=142

                               14n+2=142

                               14n=142-2

                               14n=140

                               n=140/14

                               n=10

Отож,  молекулярна формула алкану - С10Н22 (декан)