2. Урівняйте рівняння поданих реакцій: а) H2S + O2 - SO2 + H2б) Na + H2O + NaOH + H23. Обчисліть

відносну молекулярну масу сполук:а) Ca3(PO4)2б) CH4d) C2H5COOH4. Обчисліть масові частки всіх елементів в сполуці: C3H7OH​

Ответы на вопрос

Отвечает Селезнева Екатерина.

Ответ:

2H2S + 3O2 → 2SO2 + 2H2O

2Na + 2H2O → 2NaOH + H2

Mr(Ca3(PO4)2) = Ar(Ca) * 3 + Ar(P) * 2 + Ar(O) * 8 = 40.078 * 3 + 30.973762 * 2 + 15.9994 * 8 = 310.176724

Mr(CH4) = Ar(C) + Ar(H) * 4 = 12.0107 + 1.00794 * 4 = 16.04246

Mr(C2H5COOH) = Ar(C) * 3 + Ar(H) * 6 + Ar(O) * 2 = 12.0107 * 3 + 1.00794 * 6 + 15.9994 * 2 = 74.07854

Массовая доля углерода (C) = 36.0321 : 60.09502 * 100 = 59.959 %  

Массовая доля водорода (H) = 8.06352 : 60.09502 * 100 = 13.418 %  

Массовая доля кислорода (O) = 15.9994 : 60.09502 * 100 = 26.624 %

Объяснение: