1. Складіть рівняння реакцій: а) натрій гідроксиду з амоній сульфатом; б) кальцій гідроксиду з

амоній нітратом.2. Доберіть коефіцієнти в схемах реакцій. Які властивості амоніакухарактеризують ці рівняння? Назвіть солі, що утворюються. Дляокисно-відновних реакцій складіть електронний баланс.а) NH3+ H3PO4 →(NH4)2HPO4;б) NH3 + CuO → Cu + N2 + H2O.3. Здійснити перетворення за такою схемою:N2→NH3→NH4ОН →NH4Cl →NH3→NO →NO2 →HNO3 →NH4NO3Очень нужно решить. Буду признателен за помощь.

Ответы на вопрос

Отвечает DELETED.

Ответ:

Объяснение:

1) 2NaOH + (NH4)2SO4 = Na2SO4 + 2NH3↑ + 2H2O

  Ca(OH)2 + 2NH4NO3 = Ca(NO3)2 + 2NH3↑ + 2H2O

2)

          2NH3 + H3PO4 = (NH4)2HPO4    (гидрофосфат аммония)

 2NH3 + 3CuO = 3Cu + N2 + 3H2O

 2N(-3) -6e = N2(0)     1    ок-ие

в-ль

  Cu(+2) +2e = Cu(0)  3     в-ие

 ок-ль

3)   N2 +3 H2 = 2NH3

       NH3 + H2O = NH4OH

      NH4OH + HCl = NH4Cl + H2O

      NH4Cl  = NH3 ↑+ HCl

       4NH3 + 5O2 = 4NO + 6H2O

        2NO + O2 = 2NO2

          2NO2 + H2O = HNO3 + HNO2

          HNO3 + NH3 = NH4NO3

Отвечает Гарбузов Роман.

Ответ:

Объяснение:

1.

  а) 2NaOH + (NH4)2SO4 = Na2SO4 + 2NH3↑ + 2H2O

  б) Ca(OH)2 + 2NH4NO3 = Ca(NO3)2 + 2NH3↑ + 2H2O

2.

а) 2NH3 + H3PO4 = (NH4)2HPО4  Реагує з кислотами як основа

. Амоній гідрогенфосфат

б) 2NH3 + 3CuO = 3Cu + N2 + 3H2O   Амоніак є відновником

  N⁻³H3 + Cu⁺²O → Cu⁰ + N2⁰ + H2O  

2N⁻³ - 6e- → N2⁰       6│ 6│1 Відновник  

Cu⁺² + 2e- → Cu⁰       2│   │ 3  Окисник

3.

N2+3H2=2NH3

NH3 + H2O = NH4OH

NH4OH + HCl = NH4Cl + H2O

NH4Cl=t°С=NH3↑+HCl

4NH3+5O2 = 4NO+3H2O

2NO+O2 =2NO2

NO2+H2O+O2 = HNO3

HNO3+NH3 = NH4NO3