Який об‘єм водню виділиться при взаємодії 13г цинку з сульфатною кислотою ? Яка маса утвориться?


Ответы на вопрос

Отвечает Смирнов Евгений.
Дано:
m( Zn ) = 13г.
Знайти:
V( H2 ) -?
Розв’язок:

1) Обчислюємо кількість речовини ( n ) цинку, за формулою:

n = m/Mr

n( Zn ) = 13 / 65 = 0,2 моль

2) Записуємо рівняння реакції:

Zn + H2SO4 —> ZnSO4 + H2

3) Бачимо, що рівняння без коефіцієнтів, тобто співвідношення молей — 1 : 1,
отже кількість речовини водню така ж, як у цинку

4) Обчислюємо об’єм водню, за формулою:

V = n • Vm

( Vm - молярний об’єм, стала величина ( тільки для ГАЗІВ ) завжди дорівнює числу: 22,4 л/моль )

V( H2 ) = 0,2 • 22,4 = 4,48 л.

Відповідь: V ( H2 ) = 4,48 л.