8 г магнію вступило в реакцію з оцтовою кислотою. Скільки грам солі утвориться?


Ответы на вопрос

Отвечает Гуленко Олександра.

0,33моль⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀x моль

Mg ⠀⠀⠀⠀ ⠀+ 2CH₃COOH = [CH₃COO]Mg + H₂

1 моль⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀ 1 моль

M(Mg) = 24 г/моль

n = m/M

n(Mg) = 8/24 = 0,33 моль

Составим пропорцию:

 \frac{0.33}{1}  =  \frac{x}{1}

x =  \frac{0.33 \times 1}{1}  = 0.33

n([CH₃COO]Mg) = 0,33 моль

M([CH₃COO]₂Mg) = 142 г/моль

n = m/M

m = n × M

m([CH₃COO]₂Mg) = 142 × 0,33 = 46,86 г

Ответ: 46,86 грамм