Фосфор(V) оксид кількістю речовини 0,8 моль розчинили у воді. Утворений розчин кислоти

нейтралізували твердим натрій карбонатом. Визначте об'єм газу (н. у.), який при цьому виділився.

Ответы на вопрос

Отвечает Коротенко Артем.

Объяснение:

P2O5+3H2O=2H3PO4

2H3PO4+3Na2CO3=2Na3PO4+3H2O+3CO2

n(P2O5)=0,8 моль

n(H3PO4)=0,8 моль*2=1,6 моль

n(CO2)=(1,6 моль*3моль)/2 моль=2,4 моль

V(CO2)=n(CO2)*Vm=2,4 моль * 22,4 моль/л=53,76 л

Ответ: Объем углекислого газа составил 53,76 л