Приготувати 40 г водного розчинукухонної солі з масовою часткою солі 5%. СРОЧНО!


Ответы на вопрос

Отвечает Смирнов Евгений.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(р-ну)=40 г

ω(солі)=5%

---------------------

m(солі) -?

m(H2O)-?

Розв*язання:

1.Обчислюємо масу кухонної солі:

m(солі) = 40г х 0, 05 = 2 г

2.Обчислюємо масу  та об’єм  розчинника (води):

а) m (р-ка) = m(р-ну) - m (р.р.)

m(Н2О) = 40 г – 2 г = 38 г

б) ρ(Н2О) = 1 г/мл

V(Н2О) = m:ρ = 38 г : 1 г/мл = 38 мл

Відповідь: для приготування 40 г водного розчину кухоної солі потрібно 2 г солі і 38 мл води.