запропонуйте перетворення по схемі: фосфор- фосфор (У) оксид- ортофосфатна кислота- кальцій

ортофосфат- кальцій гідроксид- кальцій оксид- кальцій.СРОЧНО ПЖ

Ответы на вопрос

Отвечает Сысоева Ирина.

Відповідь: P→P2O5→H3PO4→Ca3(PO4)2→Ca(OH)2→CaO→Ca

1)4P+5O2=2P2O5

2)P2O5+3H2O=2H3PO4

3)2H3PO4+3CaO=Ca3(PO4)2↓ +3H2O

4)Ca3(PO4)2+6NaOH=3Ca(OH)2↓ +2Na3PO4

5)Ca(OH)2 →t°→ CaO+H2O

6)2CaO →t°→ 2Ca+O2

Пояснення: