Яка маса етанової кислоти необхідна для взаємодії з розчином калій гідроксиду масою 56г з масовою

часткою 20%. СРОЧНО

Ответы на вопрос

Отвечает Нефёдов Максим.

mр-ра(KOH) = 56г

w(KOH) = 20% = 0,2

CH3-COOH + KOH - > CH3-COOK + H2O

w=mв/mр-ра => mв(KOH) = w*mр-ра = 0,2 * 56г = 11,2г

n(KOH) = m/M = 11,2г / 56г/моль = 0,2моль

n(KOH) = n(CH3-COOH) = 0,2моль

m(CH3-COOH) = n*M = 0,2моль * 60г/моль = 12г

Ответ: 12г