Обчисліть масу мурашиної кислоти і об'єм води необхідних для приготування розчину масою 400г з

масовою часткою кислоти 3%​

Ответы на вопрос

Отвечает Георгьев Гоша.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(р-ну)=400г

ω(СH2O2)=3%

-----------------------

m(CH2O2) -?

V(H2O) - ?

Розв*язання:

Обчислюємо масу мурашиної кислоти:

m(CH2O2) = (ω(CH2O2) × m(р-ну)) /100%=(3%×400г) /100% = 12 г

Обчислюємо об*єм води:

m(H2O)=m(р-ну) - m(СН2О2) =400г - 12 г=388 г

V(H2O)=m(H2O)/ρ = 388г/ 1 г/мл =388 мл

Відповідь: для приготування розчинну масою 400 г необхідно 12 г мурашиної кислоти і 388 мл води.