У результаті спалювання 1,5г органічної сполуки утворюється 2,7г води та 4,4г вуглекислого газу,

відносна густина за воднем 15. Визначте молекулярну формулу речовини.

Ответы на вопрос

Отвечает Хамзина Рената.

Ответ:

C2H6

Объяснение:

Дано:

m(CxHyOz) = 1.5 г

m(H2O) = 2.7 г

m(CO2) = 4.4 г

D(H2) = 15

_______________

Знайти:

CxHyOz

_______________

Розв'язання:

1) Знаходимо молярну масу речовини:

M (CxHyOz) = M (H2) × D (H2)

M (CxHyOz) = 2 × 15 = 30 (г/моль)

2) Дізнаємося кількість речовини:

v = m/M

v (CxHyOz) = 1.5 / 30 = 0.05 (моль)

v (CO2) = 4.4 / 44 = 0.1 (моль)

v (H2O) = 2.7 / 18 = 0.15 ( моль)

3) Складаємо пропорцію:

0.05 : 0,1 : 0,15 = 1 : 2 : 3

(кожне число ми поділили на найменше: 0.05/0.05; 0.1/0.05; 0.15/0.05)

CxHyOz + O2 = 2CO2 + 3H2O

C=2; H=6 (тому що коефіцієнт 3 ми множимо на кількість молекул водню, тобто на 2)

4) Перевіряємо:

M (C2H6) = 12 × 2 + 6 = 30 (г/моль)

Отже, молекул оксигену у речовині немає, тому відповідь: С2Н6