У реакції вступає по 0,75 моль хлоридної кислоти з такими основами: а) натрій гідроксид; б) магній

гідроксид; в) алюміній гідроксид. Складіть pівняння реакцій і обчисліть кількість речовини кожної основи, необхідної для реакції ​

Ответы на вопрос

Отвечает Григорьева Дарья.

Ответ:

Объяснение:

   0,75 моль       Х моль          

1)    HCl    +            NaOH   =   NaCl  +   H2O

n=1 моль            n=1 моль

0,75 моль  HCl   -   Х моль  NaOH

    1 моль  HCl    -    1 моль   NaOH

  n(NaOH) = 0,75 *1 / 1 = 0,75 моль

     0,75 моль           Х моль

2)   2HCl        +        Mg(OH)2    =     MgCl2     +     2H2O

  n=2 моль              n=1 моль

0,75 моль  HCl   -   Х моль  Mg(OH)2

    2 моль   HCl   -   1 моль  Mg(OH)2

n(Mg(OH)2) = 0,75 * 1 / 2 =0,375 моль

       Х моль              0,75 моль

3)    Al(OH)3      +      3HCl    =    AlCl3    +    3H2O

  n=1 моль                n=3 моль

Х моль  Al(OH)3    -   0,75 моль  HCl

1 моль   Al(OH)3     -    3 моль  HCl

n(Al(OH)3) = 1 * 0,75 / 3 =0,25 моль