яка маса натрій карбонату прореагує з хлоридною кислотою, якщо в наслідок реакції виділиться карбон

(4) оксид об'ємом 6,72л?​

Ответы на вопрос

Отвечает Иванчин Сергей.

Дано:

V(CO2) =6,72л

Найти:

m(Na2CO3)-?

Решение:

Na2CO3+2HCl=2NaCl+CO2+H2O

n(CO2) =V/Vm=6,72л:22,4л/моль=0,3моль

n(CO2)=n(Na2CO3)=0,3моль

m(Na2CO3)=n*M=0,3моль*106г/моль=31,8г

M(Na2CO3)=23*2+12+16*3=106г/моль