обчисліть обєм газу який виділиться внаслідок взаємодіі 212 г50% розчині натрій карбонату з

вюаміноктановою кислотою

Ответы на вопрос

Отвечает Бичукова Дарья.

V(CO₂)=22.4 л

Пояснення:

Дано:  m(суміші)=212 g w(Na₂CO₃)=50%. V(CO₂)-?

I.  Запишемо рівняння:

Na₂CO₃ + 2 CH₃COOH  → H₂O  + CO₂↑ + 2 CH₃COONa

За рівнянням видно, що натрій карбонат і вуглекислий газ у співвідношенні, як 1:1.

Тобто, n(Na₂CO₃ )=n(CO₂)

II. Виконаємо обчислення :

n(E)=m(E)/Mr(E)

w(E)=m(E)/m(розчину) · 100%

m(E)=w(E)*m(розчину)  / 100%

n(E)=V(E)/Vm

V(E)=n(E)*Vm

m(Na₂CO₃)=212*50/100=106 g

n(Na₂CO₃)=106/106=1 моль=n(CO₂)

V(CO₂)=n(CO₂)*Vm= 1*22.4 = 22.4 л