7. Обчисліть масові частки елементів у сполуці магнію з силіцієм (IV). 8. Маса води на Землі

оцінюється такою, що приблизно дорівнює 1,45-10ls ТОНН. Обчисліть, яка маса атомів Гідрогену й Оксигену міститься в цій масі ВОДИ.

Ответы на вопрос

Отвечает Шлык Полина.

Ответ:

7.

Mg2Si

Mr(Mg2Si)=24×2+28=76

W(Mg)=48/76=0.6=60%

W(O)=28/76=0.4=40%

8.

Mr(Н2О) = 1*2 +16 = 18

1)знайдемо w(масові частки) H(гідрогену) й O(оксигену) в молекулі води

w(H) = 2/18 = 0,111 = 11,1%

w(O) = 19/18 = 0,889 = 88,9%

2) Обчислюємо маси атомів Гідрогену й Оксигену в масі води на Землі:

m(Н)=1,45- І0^18т * 0,111 =0,161 * 10^18= 1,61 * 10^17 т;

m(О)=1,45- 10^18т- 0,889 = 1,29 *10^18т.

В: 1,61 - 10^17 т атомів Гідрогену й 1,29 * 10^18т атомів Оксигену.