СРОЧНО ХИМИЯ ДАЮ ВСЕ БАЛЛЫ обчислити об'єм водню що виділиться в результаті взаємодії пропанової

кислоти з кальцієм масою 80г. Обчисліть масу утвореної солі

Ответы на вопрос

Отвечает Beridze Ramaz.

Відповідь:

2C2H5COOH+Ca=(C2H5COO)2Ca+H2

M(Ca)=40г/моль

n(Ca)=80/40=2моль

n(Ca):n(H2):n(C2H5COO)Ca=1:1:1

n(H2)=2моль

V(H2)=2*22,4=44,8л

M(C2H5COO)2Ca=162г/моль

n(C2H5COO)2Ca=2моль

m(C2H5COO)2Ca=2*162=324г

Пояснення: