ПОЖАЛУЙСТА ПОМОГИТЕ((( Обчисліть масу осаду, що утвориться у результаті взаємодії розчину кальцій

нітрату масою 250 г з масовою часткою розчиненої речовини 3,28% з достатньою кількістю калій карбонату. Виберіть одну відповідь: 6 г 8 г 5 г 7 г

Ответы на вопрос

Отвечает Дынник Денис.

Ответ:

Объяснение:

K2CO3 + Ca(NO3)2 → 2 KNO3 + CaCO3

CaCO3 твердые белые кристаллы

Молярная масса (CaCO3): 100г/моль

Молярная масса (K2CO3): 138г/моль

m(K2CO3)=m*w=250*0.0328=8.2г

n(K2CO3)= m(K2CO3):M(K2CO3)=8,2/138=0,06моль

n(K2CO3)= n(CaCO3)=0,06моль

m(CaCO3)=n(CaCO3)*M(CaCO3)=0,06*100=6г