Визначити формулу сполуки, якщо вiдомi масові частки елементів, що її складають: Cl-92,2%, все інше

- Карбон. Відносна густина пари цієї речовини за карбон (IV) оксидом -3,5. ХЕЛП МИ ПЛИЗЗЗЗ!!!!!!! УМОЛЯЮЮЮЮЮ!!!!! ПРОШУУУУУ!!!!! ​

Ответы на вопрос

Отвечает Горев Матвей.

Ответ:

CCl₄.

Объяснение:

При массе вещества 100 г

m(Cl) = 92,2 г

n(Cl) = 92,2 г / 35,5 г/моль = 2,597 моль

m(C) = 100 г – 92,2 г = 7,8 г

n(C) = 7,8 г / 12 г/моль = 0,65 моль

n(C) : n(Cl) = 0,65 : 2,597 = 1 : 4 ⇒ CCl₄ — простейшая формула

M(в-ва) = 3,5 · 44 г/моль = 154 г/моль

M(CCl₄) = 12 г/моль + 4 · 35,5 г/моль = 154 г/моль

CCl₄ — истинная формула вещества (тетрахлорметан).