Знайдіть об'єм водню (н.у.), необхідний для відновлення срібла масою 54 гз оксиду Аргентуму

(Ag,0). СРОЧНО!

Ответы на вопрос

Отвечает Ямщикова Валерия.

Дано : [н.у.].

m(Ag) = 54 г.

Найти :

V(H₂) = ?

Решение :

Уравнение реакции - Ag₂O + H₂ \to  2Ag + H₂O↑.

По уравнению реакции n(Ag) = 2*n(H₂) = m(Ag) : M(Ag) = 54 г : 108 г/моль = 0,5 моль ⇒ n(H₂) = 0,5 моль : 2 = 0,25 моль.

n = V : V_{m} (при н.у. V_{m} = 22,4 л/моль).

n(H₂) = V(H₂) : 22,4 л/моль ⇒ 0,25 моль = V(H₂) : 22,4 л/моль ⇒ V(H₂) = 5,6 л.

Ответ :

5,6 л.