Відносна густина парів органічної сполуки за гелієм 36,75. Масові частки карбону - 48.98% ,

гідрогену - 2.72% і хлор. знайти формулу сполуки.

Ответы на вопрос

Отвечает Акулинина Марина.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

DHe=36.75

w(C)=48.98 %

w(H)=2.72 %

Найти

CxHyClz-?

Решение

w(Cl)=100-w(C)-w(H)=48.3 %

M(CxHyClz)=DHe*M(He)=36,75*4=147 г/моль

w(C)=Ar(C)*x*100/M(CxHyClz)

x=48.98*147/12*100=6

w(H)=Ar(H)*y*100/M(CxHyClz)

y=2.72*147/1*100=4

w(Cl)=Ar(Cl)*z*100/M(CxHyClz)

z=48.3*147/35.5*100=2

C6H4Cl2