Задачка з хімії , 9 клас , допоможіть , будь ласка , хоча б з невеликим поясненням)) 3. Один літр

розчину нітратної кислоти з масовою часткою розчиненої речовини 0,5 і густиною 1,31 г/см³ розбавили водою об'ємом 690 мл. Обчисліть масову частку кислоти в розбавленому розчині.​

Ответы на вопрос

Отвечает Кузяев Данил.

Ответ:

Объяснение:

m = pV = 1,31 · 1 = 1,31 кг. = 1310 г.

m(HNO₃) = 1310 · 0,5 = 655 г.

m(нового раствора) = 1310 + 690 = 2000 г.

ω(HNO₃) = 665/2000*100=32,75%