Який об'єм розчину метанолу з масовою часткою спирту 86 % і густиною 0,8 г/см^3 необхідно взяти для

реакції з оцтовою кислотою кількістю 2 моль?

Ответы на вопрос

Отвечает Морозова Дарья.

Ответ: 93,025 см³

Дано:

ω(СН3ОН) = 86%, або 0,86

ρ = 0,8 г/см³

n(CH3COOH) = 2 моль

V(CH3OH)-?

Розв'язок:

M(CH3OH) = 32 г/моль

Складаємо РХР:

СН3СООН + НОСН3 ⇒ СН3С(=О)-О-СН3 + НОН

З РХР бачимо, що n(CH3OH)=n(CH3COOH)

n(CH3OH) = 2 моль

Знаходимо масу метанолу:

m(CH3OH) = n*M = 2 моль*32 г/моль = 64 г

Знаходимо масу розчину метанолу:

m(р-ну СН3ОН) = m(CH3OH)/ω(СН3ОН) = 64 г/0,86 = 74,42 г

Знаходимо об'єм метанолу:

V(CH3OH) = m(р-ну СН3ОН)/ρ = 74,42 г/0,8 г/см³ = 93,025 см³

Відповідь: 93,025 см³

Отвечает Якименко Назар.

Ответ:

дано

W(CH3OH)  =86%

p(CH3OH) = 0.8 g/cm3

n(CH3COOH)  = 2 mol

------------------

V(CH3OH) - ?

CH3COOH + CH3OH-->CH3COOCH3 + H2O

n(CH3COOH)  = n(CH3OH) = 2 mol

M(CH3OH) = 32 g/mol

m(CH3OH) =  n(CH3OH) * M(CH3OH) = 2 *32 = 64 g

m(CH3OH 86%) = 64 * 86% / 100% = 55 .04 g

V(CH3OH) = m(CH3OH 86%) / p(CH3OH)  = 55.04 / 0.8 = 68.8 cm3

ответ 68.8 cm3

Объяснение: