Обчисліть масову частку (%) солі в розчині, отриманому при розчиненні 32 г кристалогідрату

Na2SO4⋅10H2Oу 680 мл води. Відповідь округліть до цілого числа​

Ответы на вопрос

Отвечает Повираева Олечка.

Відповідь:

Пояснення:

1. Для знаходження масової частки розчиненої речовини в розчині потрібно знати маси всі компонентів розчину. За умовою задачі відомий об’єм води. Знайдемо її масу, враховуючи, що густина води ρ=1 г/мл:

m(Н2О)=V⋅ρ.

m(Н2О)=680мл⋅1г/мл=680г

2. Знайдемо масу розчину як загальну масу його компонентів:

m(р−ну)=m(р−ка)+m(р.р.)

m(р−ну)=680г+32г=712г

3. Обчислимо відносну молекулярну масу безводної солі та кристалогідрату:

Мr(Na2SO4)=2⋅23+32+4⋅16=142

Мr(Na2SO4⋅10H2O)=142+10⋅18=322

4. Обчислимо кількість речовини кристалогідрату:

n(Na2SO4⋅10H2O)=(32г)/(322г/моль)≈0,1моль

5. Кількість речовини натрій сульфату буде така ж сама, що й кількість речовини кристалогідрату:

n(Na2SO4)=n(Na2SO4⋅10H2O)=0,1 моль

6. Обчислимо масу натрій сульфату в розчині:

m(Na2SO4)=0,1моль⋅142г/моль=14,2г

7. Знайдемо масову частку розчиненої речовини в розчині.

ω(р.р.)=(m(р.р.)/m(р−ну)⋅100%

ω(Na2SO4)=(14,2г/712г)⋅100%≈2%