Змішали 400 г 15%-ного розчину і 600 г 30%-ного розчину натрій хлориду. Чому дорівнює відсоткова

концентрація одержаного розчину?

Ответы на вопрос

Отвечает Чернова Александра.

Дано:

m1(розчину)=400 г;

w1=15%;

m2(розчину)=600 г;

w2=30%.

Знайти: w3-?

Розв'язок:

Знаходимо масу одержаного розчину:

m3(розчину)= 400+600=1000 г;

Знаходимо маси розчинених речовин 1 і 2:

m1 = 400×15/100%= 60 г

1 і 2:

m1 = 400×15/100%= 60 г

m2= 600×30/100%= 180 г.

.Тепер масу розчиненої речовини 3:

m3= 60+180= 240.

w3 = 240/1000×100%=24%.