Обчисліть масу пропаналю, що прореагував арґентум оксидом, якщо при цьому утворилося срібло масою

43,2 г.

Ответы на вопрос

Отвечает Королевский Диас.
Дано:

m ( Ag ) = 43,2 г

Знайти:

m ( C2H5–COH ) - ?

Рішення:

1) Обчислюємо кількість речовини срібла, за формулою:

n = m / M

( M ( Ag ) = 108 г/моль )

n ( Ag ) = 43,2 / 108 = 0,4 моль

2) Запишемо рівняння реакції:

C2H5–COH + Ag2O —> C2H5–COOH + 2Ag

Співвідношення коефіціентів пропаналю та срібла — 1 : 2, тобто кількість речовини пропаналю буде у два рази меньша, ніж у срібла:

n ( C2H5-COH ) = 0,4 : 2 = 0,2 моль

3) Обчислюємо масу пропаналю, за формулою:

m = n • M

( M ( C2H5-COH ) = 12 • 3 + 1 • 6 + 16 = 58 г/моль )

m ( C2H5-COH ) = 0,2 • 58 = 11,6 г

Відповідь:

m ( C2H5-COH ) = 11,6 г