ДАЮ 100 БАЛЛОВ! До розчину натрій гідроксиду масою 200 г з масовою часткою розчиненої речовини 4%

додали розчин сульфатної кислоти. Укажіть масу кислоти, яка вступила в реакцію. без спама, пожалуйста ​

Ответы на вопрос

Отвечает Терешонок Полина.

Ответ:

9,8 г

Объяснение:

Дано:

m(розч.)=200г

w(NaOH) = 4%

Знайти:

m(H2SO4) - ?

Рівняння реакції:

2NaOH + H2SO4 → Na2SO4 + 2H2O

m(NaOH) = m(розч.) × w(NaOH) / 100%

m(NaOH) = 200г * 4% /100% = 8г

n(NaOH) = m(NaOH) / M(NaOH)  

M(NaOH) = 23 + 16 + 1 = 40 г/моль

n(NaOH) = 8г / 40 г/моль = 0,2 моль

Робимо пропорцію і виписуємо з рівняння:

0,2 моль      х

2NaOH + H2SO4 → Na2SO4 + 2H2O

  2 моль    1 моль

0,2          х

----     =   ----

 2            1

х = 0,2 × 1 / 2 = 0,1 моль - n(H2SO4)

m(H2SO4) = M(H2SO4) × n(H2SO4)

M(H2SO4) = 2*1 + 32 + 16*4 = 2 + 32 + 64 = 98 г/моль

m(H2SO4)  = 98г/моль × 0,1 моль = 9,8 г

Відповідь:  m(H2SO4)  = 9,8 г