Який об’єм вуглекислого газу виділиться при взаємодії етанової кислоти масою 150 г, що містить 5%

домішок, з натрій карбонатом? 100 БАЛЛОВ!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Асылбеков Нурадил.

Объяснение:

m(CH3COOH)=m(CH3COOH)×w(чист)= 150×0.95=142.5г чистой, без примесей, усусной кислоты.

Na2CO3 + 2CH3COOH = H2O + CO2↑ + 2CH3COONa

n(CH3COOH) = m(CH3COOH)÷M(CH3COOH)

=142.5/60=2,375 моль

1/2n(CH3COOH)= n(CO2)

V(CO2)=n×Vm=1/2×2.375×22.4=26.6л