Яка маса розчину натрій сульфату з масовою часткою 2% необхідна для взаємодії з барій хлоридом,

якщо утворилося 0,5г осаду?

Ответы на вопрос

Отвечает Канаев Артём.

Объяснение:

m(BaSO4)=0.5г

w(Na2SO4)=2%

m(Na2SO4 p-pa)=?

Na2SO4

m(BaCL2)=mp-pa×w(BaCl2)=208×10=20.8г

Молярная масса BaSO₄: 233г/моль

Молярная масса Na2SO4: 144г/моль

BaCl2 + Na2SO4 = BaSO4↓ + 2NaCL

 хг.Na2SO4                 0.5г ВaSO4

144г/мольNa2SO4      233г/мольВaSO4

х=0.31г сульфата натрия

m(Na2SO4)=m(Na2SO4 p-pa)×w(Na2SO4)

m(Na2SO4p-pa)=0.31/0.2=1.55г раствора сульфата натрия.