11. Визначте масу солі, яка утворилась при взаємодії цинк оксиду з розчином сульфатної кислоти

масою 196г з масовою часткою кислоти 2%.

Ответы на вопрос

Отвечает Топорков Макс.

Ответ: 6,44 г

Объяснение:

ZnO+H2SO4= ZnSO4 + H2O

m розч. (H2SO4)=196 г

w(H2SO4)=2%

m чистої (H2SO4)=196*0,02=3,92 г

n(H2SO4)=3,92/98=0,04 моль

за рівнянням реакції n(H2SO4)=n(ZnSO4), то

m(ZnSO4)=M(ZnSO4)*n(ZnSO4)

m(ZnSO4)=161*0,04=6,44 г