визначте формулу вуглеводню, якщо масова частка карбону в ньому 83,33%, а відносна густина за

азотом дорівнює 2,57

Ответы на вопрос

Отвечает Гривнак Рома.

Ответ:

C5H12

Объяснение:

Дано:

w(C)=83.33 %

D(N2)=2.57

Найти

CxHy-?

Решение

M(CxHy)=M(N2)*D(N2)=28*2.57=72 г/моль

w(C)=Ar(C)*x*100/M(CxHy)

x=w(C)*M(CxHy)/Ar(C)*100=83.33*72/12*100=5

w(H)=100-w(C)=16.67 %

w(H)=Ar(H)*y*100/M(CxHy)

y=w(H)*M(CxHy)/Ar(H)*100=16.67*72/1*100=12

C5H12