Обчисліть масу (г) цинку, який прореагував з розбавленою сульфатною кислотою, якщо внаслідок цієї

реакції утворився водень об’ємом 4,48л (н.у.) Відносний вихід водню становить 80%.

Ответы на вопрос

Отвечает Черненкова Лизка.

Відповідь:

Zn+H2SO4=ZnSO4+H2

M(Zn)=65г/моль

V(H2)=4,48*100/80=5,6л

n(H2)=5,6/22,4=0,25моль

n(Zn):n(H2)=1:1

n(H2)=0,25моль

m(Zn)=65*0,25=16,25г

Пояснення: