Помогите решить пж. Один з оксидів арсену містить 75.76% арсену за масою. Густина пари сполуки за

повітрям становить 13.65. Знайти формулу оксиду.​

Ответы на вопрос

Отвечает Васильева Елизавета.

Ответ: As₄O₆

Дано:

ω(As) = 75,76%, або 0,7576

Dпов. = 13,65

Знайти:

AsₓOₙ - ?

Объяснение:

Знаходимо молярну масу оксиду:

М(AsₓOₙ) = М(пов.)*Dпов. = 29 г/моль*13,65 = 396 г/моль

Знаходимо масу Арсену:

m(As) = М(AsₓOₙ)*ω(As) = 396 г*0,7576 = 300 г

Знаходимо кількість атомів Арсену в оксиді:

n(As) = m(As)/M(As) = 300 г/75 г/моль = 4 моль

Визначаємо масу Оксигену:

m(O) = m(AsₓOₙ) - m(As) = 396 г - 300 г = 96 г

Знаходимо кількість атомів Оксигену в оксиді:

n(O) = m(O)/M(O) = 96 г/16 г/моль = 6 моль

Формула цього оксиду As₄O₆