Помогмте пожалуйста, можно с подробным разъяснением 1)Обчисліть вихід продукту реакції від

теоретично можливого (у відсотках), якщо з хлор метану масою 40,4 г за допомогою реакції Вюрца було добуто етан об’ємом 6,72 л.​2)Визначте і вкажіть масу нітратної кислоти, необхідну для одержання нітробензену, маса якого становить 49,2 г.

Ответы на вопрос

Отвечает Зыкова Настя.
Могу помочь только со 2

Дано:
m(C6H5NO2) = 49,2 г
----------------------------------
Найти: m(HNO3)
----------------------------------
Решение:
Уравнение реакции:

n(C6H5NO2) = = = 0,4 моль
n(C6H5NO2) : n(HNO3) = 1 : 1 (смотри цифры(коэффициенты) перед формулами соответствующих веществ в уравнении реакции)
n(HNO3) = 0,4 моль
m(HNO3) = M*n = 63*0,4 = 25,2 г
Ответ: 25,2 г