Під час взаємодії вапняку з хлоридною кислотою за однаковий час в першому реакторі виділився

вуглекислий газ масою 6,6 г, а в другому — об'ємом 4,48л.У якому з реакторів швидкість реакції більша? ​

Ответы на вопрос

Отвечает Кудинов Миша.

Швидкість реакції характеризує зміну кількості речовини її компонентів (реагентів чи продуктів) за певний проміжок часу.

Нам відомо, що реакції проходили однакову кількість часу, тож швидкість реакції буде більша в тому реакторі, в якому за цей проміжок утворилася більша кількість речовини вуглекислого газу.

1 реактор:

Формула кількості речовини:

n = \frac{m}{M}

Знайдемо молярну масу вуглекислого газу:

M (CO₂) = 12 + 2 * 16 = 44 (г/моль).

Тепер знайдемо кількість речовини:

n (CO₂) = 6,6 : 44 = 0,15 (моль).

2 реактор:

Формула кількості речовини:

n = \frac{V}{Vm}

Vm (молярний об'єм) газів за нормальних умов дорівнює 22,4 л\моль.

Знайдемо кількість речовини:

n (CO₂) = 4,48 : 22,4 = 0,2 (моль).

Порівняємо кількості речовин вуглекислого газу, що виділився в першому і другому реакторах:

n₁ < n₂

Значить, в другому реакторі швидкість реакції більша.

Відповідь: у другому.