Обчисліть масу суміші вуглеводів, у складі якої є пропан C3H8 кількістю речовини 0,5 моль, етен

C2H4 об'ємом 560 мл і метан CH4масою 8 г.​

Ответы на вопрос

Отвечает Дендяк Макс.

n = \frac{m}{M} — формула кількості речовини.

Знайдемо масу пропану:

m (C₃H₈) = M (C₃H₈) ∙ n (C₃H₈) = 44 ∙ 0,5 = 22 (г).

n = \frac{V}{Vm} — формула кількості речовини.

Vm (молярний об'єм) газів за н.у. становить 22,4 л/моль.

560 мл = 0,56 л.

Знайдемо кількість речовини етену:

n (C₂H₄) = V (C₂H₄) : Vm = 0,56 : 22,4 = 0,025 (моль).

Знайдемо масу етену:

m (C₂H₄) = M (C₂H₄) ∙ n (C₂H₄) = 28 ∙ 0,025 = 0,7 (г).

Маса метану нам вже відома за умовою.

Обчислимо масу суміші:

m (сум.) = m (C₃H₈) + m (C₂H₄) + m (CH₄) = 22 + 0,7 + 8 = 30,7 (г).

Відповідь: 30,7 г.