Яка кількість атомів Оксигену міститься у суміші яка складається з 13,44 л чадного газу СО та 22 г

вуглекислого газу СО2?

Ответы на вопрос

Отвечает Пафиков Виктор.

1) Знайдемо кількість речовини чадного газу за цією формулою:

n = \frac{V}{Vm}.

n (СО) = 13,44 : 22,4 = 0,6 (моль).

2) Знайдемо, яка кількість речовини атомів Оксигену міститься в такій кількості речовини чадного газу.

Згідно з формулою сполуки, n (O) = n (CO) = 0,6 моль.

3) Знайдемо кількість речовини вуглекислого газу за цією формулою:

n = \frac{m}{M}.

n (CO₂) = 22 : 44 = 0,5 (моль).

4) Знайдемо, яка кількість речовини атомів Оксигену міститься в такій кількості речовини вуглекислого газу.

Згідно з формулою сполуки, n (O) = 2 ∙ n (CO₂) = 2 ∙ 0,6 = 1,2 (моль).

5) Знайдемо, скількі атомів у суміші газів.

n (O) = n₁ (O) + n₂ (O) = 0,6 + 1,2 = 1,8 (моль).

Формула знаходження кількості речовини:

n = \frac{N}{N_A}.

Звідси, кількість частинок можна обчислити так:

N = n \cdot N_A.

N (O) = 1,8 \cdot 6,02 \cdot 10^{23} = 10,836 \cdot 10^{23} .

Відповідь: у даній суміші міститься 10,836 \cdot 10^{23} атомів Оксигену.