Здійснiть перетворення, зображенi схемами: а) купрум(II) оксид → купрум(ll) хлорид → купрум(ll)

гідроксид → купрум(II) оксид → купрум(ll) нiтрат; б) натрій карбонат → карбон(IV) оксид → кальцій карбонат → кальцiй гiдрогенкарбонат → кальцiй карбонат.

Ответы на вопрос

Отвечает Федич Вася.

Задание А:

CuO + 2HCl = CuCl_2 + H_2O\\CuCl_2 + 2NaOH = Cu(OH)_2 + 2NaCl\\Cu(OH)_2 =^t CuO + H_2O\\CuO + 2HNO_3 = Cu(NO_3)_2 + H_2O

Задание B:

NaCO_3 + 2HCl = NaCl_2 + CO_2 + H_2O\\CaO + CO_2 = CaCO_3\\CaCO_3 + CO_2 + H_2O = Ca(HCO_3)_2\\Ca(HCO_3)_2 =^t CaCO_3 + CO_2 + H_2O