4. Якому обʹєму та кількості речовини відповідає вуглекислий газ масою 11г? Скільки молекул та

атомів там міститься?

Ответы на вопрос

Отвечает Хаерлапова Алина.

V(ню)= m/M

M(CO2)= 12+16×2= 44г/моль

V= 11: 44= 0.25 моль (це є кількість речовини)

V(CO2) = Vm× v= 22.4 л/моль × 0.25 моль= 5.6 л (це об'єм)

кількість молекул у CO2:

N(CO2)= 0.25 ×6.02×10 (в 23 степені) молекул/ моль= 1.50 × 10( в 23 степені) молекул

Одна молекула СО2 містить 2 атоми Оксигену, отже:

v(CO2)= 2× v(O) = 2× 1.50×10(в 23 степен) = 3 × 10( в 23 степен) атомів