3. Однакова чи різна маса відповідає обʹєму кисню 44,8л та обʹєму вуглекислого газу 33,6л?

Відповідь підтвердити розрахунками. Допоможіть будь ласка!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Ульданов Данил.
Дано:
V(O2) = 44,8 л
V(CO2) = 33,6 л
Vm = 22,4 л/моль
Знайти
m(O2)-?
m(CO2)-?
Розв‘язання
m= M*n
M(O2) = 32 г/моль
M(CO2) = 44 г/моль
n= V/Vm
n(O2) = 44,8л/22,4 л/моль = 2 моль
n(CO2) = 33,6л/ 22,4 л/моль = 1,5 моль
m(O2)= 32 г/моль* 2 моль = 64г
m(CO2) = 44г/моль* 1,5 моль = 66г
Відповідь: m(O2)=64г < m(CO2)=66г