Обчисліть масову частку Фосфору в його сполуці з Гідрогеном. Яка маса фосфору міститься у 5 кг цісі

сполуки? Пояснити чому іменно так а не по іншому.​

Ответы на вопрос

Отвечает Былкина Татьяна.

Сполука Фосфора з Гідрогеном має формулу РН3, тому що Гідроген одновалентний, а Фосфор в сполуці з Гідрогеном має валентність ІІІ (8-5=ІІІ, тобто від 8груп-№групи Фосфора)

Масова частка елемента в речовині обчислюється за формулою:

W=N*Ar/ Mr

W(Р)=31/34=0,91 - ми знайшли масову частку Фосфора в фосфіні РН3

Знаходимо масу фосфору в 5кг сполуки РН3 за формулою:

m(елемента)=m(сполуки) * w

m(Р)=0,91*5кг=4 кг550г або 4550г