Терміново допоможіть будь ласка плизз плизз плизз. Визначити масу глауберової солі

(Na2SO4*10H2O)?яку потрібно розчинити у 150г розчину натрій сульфату з масовою часткою солі 5% щоб отримати розчин з масовою часткою натрій сульфату 10%. Допоможіть будь ласка плизз будь-ласка плизз плизз плизз

Ответы на вопрос

Отвечает Подоматько Виктория.

Ответ:

m(Na2SO4*10H2O)=22 грамма

Объяснение:

W(Na2SO4)(Na2SO4*10H2O)=142/322=0,44

m(Na2SO4)=150*0.05=7,5 грамм

Принимаешь глауберову соль за X, выражаешь новую массовую долю и решаешь уравнение

(X*0.44+7.5)/(150+X)=0.1

0.44X+7.5=15+0.1X

0.34X=7.5

X=22 грамма