Обчислити масу осаду, що утворився внаслідок взаємодії 68,4 г алюміній сульфату з достатньою

кількістю натрію ортофосфату.

Ответы на вопрос

Отвечает Бывалин Александр.

Ответ:

     68.4

Al2(SO4)3 + 2Na3PO4 → 2AlPO4 + 3Na2SO4

     0.2                                     0.4             0.6

n(Al2(SO4)3) = 68.4 / 342 = 0.2 моль

===============================

n(AlPO4) = n(Al2(SO4)3) * 2 = 0.2 * 2 = 0.4 моль

m(AlPO4) = n(AlPO4) * M(AlPO4)

m(AlPO4) = 0.4 * 122 = 48.8 г

===============================

n(Na2SO4) = n(Al2(SO4)3) * 3 = 0.2* 3 = 0.6 моль

m(Na2SO4) = n(Na2SO4) * M(Na2SO4)

m(Na2SO4) = 0.6 * 142 = 85.2 г

Почему мы искали массу обоих продуктов? Ибо AlPO4 и Na2SO4 станут кристаллическим порошком.